שנת המגיפה

אז מה עברנו בשנת הקורונה

שנת המגיפה היא שנה משברית ואנוכי אומנם יו"ר אגודה ארצית לתקשורת קהילתית אבל מנוסה בהתמודדות עם משברים עוד מצה"ל.
שם הייתי קצין בריאות נפש, ולמדתי כי הדרך הטובה להתמודד עם אירוע משברי, תהיה להכניס את המתמודדים לסדר יום קבוע, ליצור תחושת שייכות , שיש על מי לסמוך ויהיה מי שישיב על משאלות ומבוכות יכוון וידאג לפרט ולקבוצה ולקהילה.
כך בחודש מרץ 2020 איך שהנגיף התפשט בעולם והתקרב לארצנו -ביטלתי את כל תוכניות העבודה לשנה זו וביחד עם צוות ההפקה שלנו יצרנו סדר פעולות שבועי קבוע, של 3 הרצאות שבועיות בימים ראשון שלישי וחמישי בשעה 17:00 לאורך השנה. בהמשך חברה אלינו מנהלת תרבות של עיריית ראשון לציון וגם מנהל אתר תוכן לגמלאים, וגם מנהל אגף תרבות וספורט במועצה אזורית גזר. כל המפגשים וההרצאות הועברו בזום מרבית ההרצאות היו עם מעל 700 משתתפים ואף פתחנו את ההפצה בפייסבוק לייב העברנו את כל ההרצאות המותרות לשידורים בערוץ 98 ובאתר האגודה. , יצרנו קהילה מוגדרת שיש בה התייחסות בתחילת כל הרצאה או מפגש אל האנשים שהעדיפו להראות בוידיאו ולהשמיע קולם.
בתחילת הדרך נתנו הרצאות בתחום קולנוע ותקשורת תוך שילוב מבט של רופא מומחה עם ראיה רב מימדית, ששולט בתחומים רבים שיצר הבהרה גם על המגיפה התמודדות עמה עוד בטרם החיסונים פרצו לאוויר העולם, תיבל דבריו במידע על סופרים שהיו גם רופאים וגם על הדרך הטובה לפתור בעיות רפואיות אישיות מול כל רופא משפחתי או מומחה אחר.
המשכנו עם אנשי קולנוע , צלמים, במאים, אנשי סאונד, מפיקים, אנימטורים אנשי רדיו, פרסומאים ויוצרים בתחומי תרבות, ביהדות, בסכסוך במזרח התיכון. הבאנו אנשי כלכלה עורכי דין ומשפטנים נתנו מידע על נושאי שמירת מידע ברשתות חברתיות , על אתיקה ותקשורת , או תביעות כנגד הפרת הפרטיות, מניעת עושק קשישים, מתן מידע הנמצא למיצוי זכויות בני גילינו .על שוק ההון והשקעות ובקיץ אף בקרנו ברחבי מדינתנו ביפן, יוון, ברצלונה , ספרד, אבו דאבי , איטליה ואנגליה וכך ריככנו את המחסור בטיולים ומפגשים עם עמים אחרים, למדנו על תרבויות ועל היסטוריה שלהם ושלנו. ולקראת יום כיפורים אף סיירנו בירושלים והגענו לכותל המערבי.
לקראת הסגר השני והשלישי יצרנו קבוצת תמיכה של רכזות ורכזים לאפשרות סיוע פרטני לאנשים אם יקלעו למצוקה.
קיימנו כ 250 הרצאות , יצרנו תחרות סרטי הומור והגיעו 300 סרטים מישראל ומהעולם חילקנו פרסים למצטיינים, קיימנו סדנאות לימוד עריכה וצילום סטילס ווידיאו באמצעות הזום , כתיבה עיתונאית ותסריט,
יצרנו יום עיון ארצי בהשתתפות כ 250 אישה ואיש שבוצע מאולפן ברחובות ות"א בניצוחם של אנשי ערוץ 98 וצוות ההפקה של האגודה בשיתוף יענקלה שמעוני מרחובות וריקי שטרולי מראשלצ
קיימנו כנס רכזות ורכזים בסיוע ישי בונה רונית סלוניקיו ענת וגבריאל ולמדנו איך להתמודד טוב יותר עם השינויים שנוצרו במהלך שנת הקורונה.
ועלי להודות לכל היוצרים המתנדבים והמתנדבות וצוות שליווה אתכם ואותי: ענת ווגמן, גבריאל ואגון, טל פסס, ישי בונה, רונית סלוניקיו,
ועוד עשרות מתנדבות ומתנדבים שתרמו הרצאות לטובת אלפי הצופות והצופים בשנה זו ועזרו לנו להתמודד עם אתגרי המגיפה.
בריאות לכולם.