ניצב יוסף גריף – קצין הכנסת

צוות הטלוויזיה הקהילתית של רמות חיפה , ד"ר אילן סמיד וזאב חורפי, צילמו וערכו את קצין הכנסת ,יוסף גריף, הממונה על משמר הכנסת, מסביר לתלמידים על היחידה שלו בכנסת. הצילום , מטעם אגודה ישראלית לתקשורת קהילתית(ע"ר) הדואגת להנגיש את חופש הביטוי בכל רחבי ישראל . פעילות זו היתה חלק ממיזם הכנסת "מתחברים לכנסת" ב8.12.16 בביה"ס רמת כורזים במועצה אזורית חרמון.
הכנסת, בשיתוף עם המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב הגליל, יזמו פעולה יזומה על מנת להביא את המשכן גם לפריפריה. במסגרת פרויקט "מתחברים לכנסת" – פעילות חווייתית, במסגרתה יצאו צוותי הכנסת אל בתי ספר, מתנ"סים וגני ילדים, הוחלט על "יום שיא" ב8.12, – פעילות מרוכזת בגליל העליון, במהלכו השתתפו יו"ר הכנסת יואל (יולי) אדלשטיין, השר לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל אריה מכלוף דרעי, חברי הכנסת זוהיר בהלול, יואל חסון, עבדאללה אבו מערוף, איילת נחמיאס ורבין , חמאד עמאר, אורן חזן, יפעת שאשא ביטון וקרין אלהרר, וכן צוותים מקצועיים של מרכז המבקרים שיעבירו את הפעילות החווייתית. כמו כן ישתתפו ביום המיוחד, מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ, מנכ"לית המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל הלוי, מזכירת הכנסת ירדנה מלר הורביץ וקצין הכנסת, ניצב יוסי גריף.

הצוותים פעלו ב 4 גני חובה; 3 בתי ספר יסודיים בעברית; 3 בתי ספר יסודיים בערבית; 3 חטיבות ביניים; בית ספר לחינוך מיוחד; וכן בפני 400 תלמידי תיכון שהציגו שאלות וקיבלו תשובות מיושב ראש הכנסת . 15 חוליות צוותי הדרכה של מרכז המבקרים יפעילו את הילדים בפעילות חינוכית חווייתית במהלכה ילמדו על פעילות הכנסת.

"יציאת הכנסת אל מחוץ למשכן למפגש עם ילדי הצפון היא חלק מתפיסת השקיפות והנגישות שחשוב לנו להעביר במגוון דרכים", אומר יו"ר הכנסת, יואל (יולי) אדלשטיין, "בכך נוסיף עוד נדבך מיוחד למיתוג הכנסת כ"בית העם" המקיים עם אזרחיו שיח משמעותי ומעורב".
השר לפיתוח הנגב הגליל והפריפריה, אריה מכלוף דרעי, הוסיף: "מטרת היום הזה היא להנגיש את הכנסת לגליל ולהראות לילדים את הדמוקרטיה הישראלית במיטבה. אני מייחל שנפגוש את הילדים האלה בעתיד כחכי"ם וכשרים".
מדריכי הכנסת יצאו ב"ניידת כנסת" – רכב ממותג הנושא ערכות פעילות מעוצבות ומגוונות, להדרכה חווייתית מלמדת. תכני הפעילות מותאמים לפעילות הניתנת לכל אחת משכבות הגיל בביקור בכנסת.
הפעילות תתבצע בגוש חלב; גליל עליון; חצור הגלילית; טובא זנגריה; מבואות חרמון; מטולה; מרום גליל; צפת; קצרין וקריית שמונה.