אספרסו קצר

סרטון קצר מבויים על השיר : אספרסו קצר של חוה אלברשטיין, תסריט ובימוי: נעמי לבנטל
עריכה: חני קלנר

2 Comments

 1. נעמי לבנטל

  מדוע אי אפשר לראות את הסרטונים על שמוליק רוזן ואספרסו קצר?

 2. דצמבר 2014

  הפרויקט של עיריית רעננה עבור אמנים חיים משורדי השואה
  אני צלם אמן, יליד בוקרשט, רומניה, בשנת 1937 , תושב אילת ולאחרונה גם תושב רעננה.
  הרעיון שלי הוא לאתר במהירות האפשרית אמנים ששרדו את השואה, עדיין חיים, ולתת לאמנות שלהם ביטוי ממשי. הרעיון הוא לארגן ולהפיק תערוכות, מיזמים שונים ואירועים אמנותיים, בארץ ובחוץ לארץ.
  לרעיון התגייסה עירית רעננה בהשראת העומד בראשה, מר זאב בילסקי, הראוי לשבח על התייחסותו לניצולי שואה. העיריה מתחילה לפעול כדי להפיק אירוע של פתיחת תערוכה במשכן האמנויות סמוך ליום השואה הקרוב.
  כדאי מאד להרחיב את הבסיס הציבורי. בסיס רחב היא ערובה להצלחה.
  רצוי שעיריות ומועצות בסביבה, כפר סבא, הרצליה, רמת השרון, נתניה, פתח תקוה, קדימה-צורן ועוד, יצטרפו להפקת מיזם אזורי משותף.
  חשוב ביותר לאתר אמנים חיים שוורדי שואה המתגוררים באזור, ליצור עימם קשר וללא השקעת כסף ומאמץ מצדם, להציע ולתת להם במה.
  פרויקט כזה יכול לתרום לרעיון הציונות. יש חשיבות להנציח את אלה שנספו בשואה ולא זכו להשאיר כאן מורשת, על ידי אלה שעדיין חיים ויוצרים אמנות.
  בעולם של התקפות על יהודים בכלל ועל ישראלים בפרט, בתקופה של סימני שאלה על חשיבותה של מדינה יהודית, יש לפרויקט כזה ערך משמעותי והסברתי גדול, נקי ממעורבות פוליטית פנימית וחיצונית.
  אולי ראשי הערים, בפעולות ובמעשים, יסחפו אחריהם את משרד החוץ, משרד ההסברה, משרד התרבות, יד ושם, מוסדות אמנות, משרד החינוך, המשרד לענייני וותיקים, הסוכנות היהודית והקרן הקיימת ואחרים.
  הזמן שנותר לפעולה כזו הוא קצר, כל עוד אנחנו בחיים.
  כל פעולה, כל תערוכה קבוצתית, תביא את הרעיון הזה לתודעה ציבורית.
  בהוקרה למתגייסים,
  יואל הראל
  050-5465863
  http://www.artphoto.co.il
  12.02.2015

  תוכנית פעולה – פרויקט אמנים שורדי שואה
  המטרה: מתן ביטוי לאמנים ויזואליים, ציירים, פסלים וצלמים, שורדי שואה, אשר עדיין חיים,. הביטי נועד לחזק את החברה הישראלית ולהעביר מסר שהשואה לא הכריתה את כוחות הנפש ומעינות היצירה והחזון של השורדים. המסר חשוב לשורדים עצמם, לעם היהודי, במיוחד לדור הצעיר ולתדמית הישראלית.
  עקב הזמן הארוך שעבר וגילם המתקדם של הניצולים, יש לתת דחיפות עליונה למבצע.
  יש לגייס את הכספים הדרושים למימון הפרויקט, כדי שהאמנים הזקנים לא יאלצו להשתתף בהוצאות אלא יקבלו מעמד מכובד, כהכרה, כתודה וכפיצוי מה על מה שעברו ועוברים.
  תוכנית הפעולה:
  1. איסוף מידע על האמנים ניצולי שואה שעדיין חיים:
  פרסום בעתונות המקומית ובפרסומי העיריה, קול קורא לאמנים או בני משפחותיהם להירשם לפרויקט. יצירת קשר עם איגודים של ניצולי שואה, יד ושם וכדומה, כדי לאתר מה שיותר אמנים.
  2. יצירת קשר טלפוני אישי או אחר עם האמנים.
  תיאום ביקורי בית של אוצרים או מארגנים של התערוכה או פגישות במשרדים, לפי מצב האמנים ונוחיותם..
  3. איתור מקום מתאים לתערוכה, קביעת לוח זמנים, תכנון אירוע פתיחה עם אופי מסויים המתאים לאמנים ולקהל הרחב, למשל מוזיקה יהודית ושירה ביידיש , כיבוד קל וכדומה.
  4. איסוף ותיעוד הפריטים המתאימים מבתי האמנים, לצורך הצגתם בתערוכה.
  5. פרסום התערוכה בכל אמצעי התקשורת.
  אפשר ליצור ענין ברמה ארצית לאומית חינוכית, לשתף בפעילות בני נוער מבתי ספר או תנועות נוער, ואפילו לעניין גורמים יהודיים ואמנות בין לאומיים מהתפוצות אשר אולי יזמינו את התערוכה לקהילות שלהם או יפעלו בדרך דומה.
  6. הוצאת קטלוג-תוכניה של התערוכה בכל פורמט מתאים לפי היכולת. רצוי לשלב חומר אישי על האמנים, חייהם וחזונם. אם ימצא מימון גם והוצאת אלבומים.
  7. שמירת הקשר עם האמנים וגיוס אמנים נוספים בעקבות התערוכה, כדי להמשיך ולעודד יצירה ולהגביר חיוניות וענין בחיים אצל האמנים ומשפחותיהם.
  יואל הראל , אמן ניצול שואה ובת זוגי ד"ר אמירה דור –פסיכולוגית קלינית

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים
ניגודיות